Auto od patnácti? Raději motorku

Auto od patnácti? Raději motorku

Kdo by chtěl pomachrovat autem v patnácti, tak bude nejspíše zklamán. Nejenže udělat si řidičák něco stojí, ale výsledek je více než smutný. Zatímco v šestnácti už si člověk může tak nějak vystřelit z kopýtka a roztočit to na nějakém pěkném enduru nebo lehké motorce, s řidičákem na pojízdnou plechovku na sardinky toho moc nevytáhnete. Přinejmenším je to úsměvné. Ale přestaňme si utahovat z jejich řidičů. hned dává několik dobrých důvodů, proč si takové auto pořídit. Je důležité ale říci, že těchto několik důvodů působí také na opačnou stranu jako důvody špatné, proč se na to vyprdnout a raději si počkat na normální řidičský průkaz.
auto pro děti.jpg

Už jen ty peníze

Než auto, do kterého se vejde jeden člověk a jeho kabelka s psíkem, tak to raději opravdu nějakou motorku, která sice nejede dobře v zimě a je třeba odolávat počasí, větru a dešti, zato alespoň vypadá člověk decentně a ne jako takoví ti chlápci, kteří si rádi vyměňují boty, nosí účesy a před zrcadlem stráví hodiny. Samozřejmě, někdo by namítl, že to přeci nevadí, pokud se muž umí upravit. Ano, to je pravda. Ale upravit se lze i, nu trochu mužněji. A pokud kluk nevydrží trochu deště za krkem, zatímco spěchá na motorce do školy či domů, tak se možná skutečně měl narodit trochu jinak. ALE BA, mnohé dívky dnes vydrží více než chlapci. A projevuje se to také v číslech dopravní situace.
teenager v mikině.jpg

Investujte raději do školy a studia, autobusem se to dá vydržet

Kdo NUTNĚ potřebuje vozit své pozadí denně do školy autem, tak ať si na něj laskavě našetří. Nalijme si čistého vína, není to vůbec žádná levná záležitost, i takový kus krabice na kolečkách. A pokud i přeci jen přemýšlíte o koupi takového vozu, zvažte ještě naposledy celkovou „užitkovost“ vozu. Pokud jej bude využívat více členů domácnosti, jenom dobře. Pokud s ním bude ale jeden člověk jezdit 10 km tam a zpátky – to raději fakt zkuste ještě autobus.