Monstrózní rodinný kombík! Supersport Audi RS6!

Monstrózní rodinný kombík! Supersport Audi RS6!

V roce 2013 jsme mohli poprvé spatřit novou Audi RS6 s faceliftem. Tento model byl k nahlédnutí na světové výstavě v Ženevě, v rudé barvě se sportovním karbonovým paketem. Od té doby se pár věcí změnilo, a to nejen na vzhledu ale i v oblasti technologie. Například byly zavedeny nové světlomety Matrix LED a dynamické zadní blinkry.
motor audi rs6
Nová Audi RS6 má být sportovnější. Čtyřlitrový vidlicový osmiválcový motor zůstává a nabízí ještě větší výkon, o síle 445 kW (605 koní) a 750 Nm točivého momentu. Zrychlení z 0 na 100 km/h je do pouhých 3,7 sekund a její nejvyšší rychlost vrcholí až v hodnotě 305 km/h. Stejně tak zůstal zachován i pohon všech čtyř kol a mezinápravový diferenciál Quattro sport, který napomáhá vozu udržet si hbitost a činí ho ovladatelnějším. Nová A6 Avant má být také delší a širší. Bohužel však, kvůli svému radikálnímu skosení střešní linie, není zavazadlový prostor tak objemný.

Audi RS6 Avant se loučí modelem Nogaro.

V Německu půjde do prodeje posledních 150 kusů limitované edice Audi RS6 Avant Nogaro. Půjde o prodej jedinečného modelu, pouze v rámci Německa, jako gesto rozloučení se s Audi A6 Avant.
Půjde doslova o supersport převlečený za rodinné kombi. Motor bude upraven na 519 kW (705 koní) s 880 Nm točivého momentu. Z 0 na 100 km/h Audi tvrdí, že zvládne pod 3,5 sekundy, s nejvyšší dosažitelnou rychlostí 320 km/h, která je však omezena elektronikou. Sílu motoru řídí osmistupňová automatická převodovka tiptronic, která přenáší výkon na všechna čtyři kola.
kolo audi rs7
Pro tento model bude typická modrá barva Nogaroblau, odkazující na první RS v historii Audi. Audi RS2 z roku 1994. Tato modrá barva bude zhmotněna nejen jako lakování, ale bude vyplňovat i interiér. Dalším typickým znakem pro její vzhled budou velká 21 palcová litá kola. Její cena se bude pohybovat do 3,2 miliónu korun.
Těšme se, s jakou novinkou přijde Audi dál!