Ušetří nám věrnostní kartičky peníze?

Ušetří nám věrnostní kartičky peníze?

Věrnostní kartičky jsou nám nabízeny skoro při každé návštěvě kamenné prodejny. Mnoho z nás má plnou peněženku takových kartiček a stále si pořizuje nové. Jednoduše chce mít do každé prodejny slevu. Myslíte si, že je to dobrý nápad?
muž a tašky
Výhody?
Většinou zde sbíráte různé body, které můžete směnit za slevu na zboží, případně přímo za nějaké výrobky. Funguje to tak, že získáváte při platbě určitou procentní část zpátky na svou věrnostní (zákaznickou) kartičku. Následně vám chodí “vyúčtování” zpravidla každý měsíc a vy si můžete vybrat svoji odměnu, pokud dosáhnete požadované hranice. Dále vám mohou chodit další slevy v rámci členství, tedy slevy na knížky, na potraviny, slevy při nákupu nad nějakou určenou částku nebo procentní sleva z nákupu. Záleží čistě na vás, co využijete a co ne. Některé věrnostní kartičky nabízí i další možnosti využití a získání slev i v rámci nákupu u jiných obchodníků.

Co za to zaplatím?
Za členství neplatíte vůbec nic. Jen uvedete svoje osobní údaje při registraci (jméno a příjmení, adresu, e-mail, telefonní číslo, datum narození). Nicméně samozřejmě je to něčím vykoupeno. Musíte zaplatit poměrně velké částky a teprve tehdy dostanete na nějakou odměnu. Pokud jste zvyklí v daném obchodě nakupovat, můžete alespoň takto ušetřit. Každá sleva je dobrá.

Co s našimi údaji dělá obchodník?
Obchodník uchovává naše osobní údaje dle zákona, zneužití se tedy nebojte. Jediné, co se může stát je, že vám budou chodit různé akční nabídky a slevy na e-mail nebo na mobilní telefon. Obchodník také dle nákupů může sledovat vaše obchodní zvyky a na základě toho vám zasílat konkrétní slevy. Je pak větší šance, že půjdete do obchodu znovu a nakoupíte.
štítky s procenty
Věrnostní kartičky jsou dobrým nástrojem k ušetření peněz. Není ostuda si je zřizovat. Dnes si je lze jednoduše přesunout i do mobilní verze, takže kartičky sebou nosit nemusíte. Pořád člověk může něco ušetřit a každá ušetřená koruna je dobrá. A zneužití osobních údajů se opravdu bát nemusíte. Obchodníci s nimi opravdu zacházejí podle zákona. Takže vzhůru šetřit peníze.