Když nosič kol, tak ten pravý na tažné zařízení

Nosič kol na tažném zařízení můžete využít vždy, když svůj bicykl potřebujete někam přepravit automobilem. A nejen ten váš, ale klidně i všechny bicykly vaší rodiny, neboť na vhodně zvolený nosič můžete umístit až několik bicyklů najednou, takže klidně můžete vyrazit na dovolenou, kterou si užijete v sedle vašeho kola. A pokud si zvolíte nosič na tažné zařízení a nikoli na střechu automobilu, tak jej oceníte nejen v době, kdy jste ještě mladí a plni síly, ale také v době, kdy už vám síla bude pomalu ubývat.
asfaltová silnice.jpg
Rozdíl je především ve výšce umístění kol a v manipulaci, kterou musíte při zdvihání kola do nosiče anebo po následném sundávání kola z nosiče podstoupit. Jen málokdo z nás má tolik síly a potřebnou výšku k tomu, aby mohl bicykl zvednout nad svou hlavu na střechu automobilu, kde jej následně upevní. Takové umístění nosiče na kola je nejen těžko přístupné, ale i složitě dosažitelné. Zatímco v případě, kdy svá kola umístíte za kufr svého automobilu, si nemusíte takovými věcmi lámat hlavu. Přibližně do výšky kolen zvládnout bicykly vyzdvihnout i děti, ženy a starší lidé, nikomu to nedělá problémy.
kolo na louce.jpg
Takto dostupné umístění nosiče kol na tažném zařízení je tedy mnohem lepší. Ovšem lepší je to i z hlediska jízdy a bezpečnosti na silnici. V takovém případě se vám rozhodně nestane, že byste přehlédli nějaké dopravní značení a vjeli s bicykly na střeše automobilu do nízkého podjezdu či tunelu, což by samozřejmě znamenalo katastrofu, zničení kol a ohrožení okolo jedoucích vozidel či chodců. Navíc, ne všechny snížené podjezdy musí být nutně značené. K tomu, abyste o své bicykly přišli pádem ze střechy na zem, vám bohatě postačí i silná větev stromu, pod kterým projedete. Svět je už tak dost plný překážek, tak proč si přidělávat ještě další? Mnohem lepší je, zvolit si nosič kol, který využijete nyní i v pozdějším věku, a který je praktický a bezpečný zároveň.