Když nosič kol, tak ten pravý na tažné zařízení

Když nosič kol, tak ten pravý na tažné zařízení

Nosič kol na tažném zařízení můžete využít vždy, když svůj bicykl potřebujete někam přepravit automobilem. A nejen ten váš, ale klidně i všechny bicykly vaší rodiny, neboť na vhodně zvolený nosič můžete umístit až několik bicyklů najednou, takže klidně můžete vyrazit na dovolenou, kterou si užijete v sedle vašeho kola. A pokud si zvolíte nosič na tažné zařízení a nikoli na střechu automobilu, tak jej oceníte nejen v době, kdy jste ještě mladí a plni síly, ale také v době, kdy už vám síla bude pomalu ubývat.
asfaltová silnice.jpg
Rozdíl je především ve výšce umístění kol a v manipulaci, kterou musíte při zdvihání kola do nosiče anebo po následném sundávání kola z nosiče podstoupit. Jen málokdo z nás má tolik síly a potřebnou výšku k tomu, aby mohl bicykl zvednout nad svou hlavu na střechu automobilu, kde jej následně upevní. Takové umístění nosiče na kola je nejen těžko přístupné, ale i složitě dosažitelné. Zatímco v případě, kdy svá kola umístíte za kufr svého automobilu, si nemusíte takovými věcmi lámat hlavu. Přibližně do výšky kolen zvládnout bicykly vyzdvihnout i děti, ženy a starší lidé, nikomu to nedělá problémy.
kolo na louce.jpg
Takto dostupné umístění nosiče kol na tažném zařízení je tedy mnohem lepší. Ovšem lepší je to i z hlediska jízdy a bezpečnosti na silnici. V takovém případě se vám rozhodně nestane, že byste přehlédli nějaké dopravní značení a vjeli s bicykly na střeše automobilu do nízkého podjezdu či tunelu, což by samozřejmě znamenalo katastrofu, zničení kol a ohrožení okolo jedoucích vozidel či chodců. Navíc, ne všechny snížené podjezdy musí být nutně značené. K tomu, abyste o své bicykly přišli pádem ze střechy na zem, vám bohatě postačí i silná větev stromu, pod kterým projedete. Svět je už tak dost plný překážek, tak proč si přidělávat ještě další? Mnohem lepší je, zvolit si nosič kol, který využijete nyní i v pozdějším věku, a který je praktický a bezpečný zároveň.