Kryptoměny a jejich tajemné bytí

Kryptoměny a jejich tajemné bytí

Svět internetu nám přinesl spoustu možností, které se snažíme naplno využívat. A nejde pouze o informace, komunikaci, využívání různých komfortních služeb, ale také o nákupy produktů a služeb, které nemusí probíhat pouze tradiční měnou, ale také měnou virtuální tzv. kryptoměnou.
Kryptoměnou neboli virtuální měnou jsou také bitcoiny a s ní související bitcoin miner.
Největší podíl na rozšiřování této měny mají pochopitelně samotní těžaři. Právě oni mají kontrolu nad vašimi transakcemi pomocí této kryptoměny a potvrzují přijaté i odeslané transakce.
dva bitcoiny

Tyto transakce putují do jakýchsi bloků, kterým se jinak říká blockchain. Těžba uvedené kryptoměny následně dostává odměnu, kterou jsou kromě jiného poplatky za proběhnuté transakce, které prošly blokem.
Bitcoin miner neboli těžba je podmíněna speciálním HW systémem. Nejdřív to umožňovaly grafické karty, dnes těžba probíhá pomocí ASIC čipů. Ty zvyšují výkon, který je kromě jiného potřebný také pro výpočty bitcoin mining.
Aby tato těžba byla pro vás méně nákladná, tak se těžaři seskupují do tzv. mining poolů. Tady se pak odměna odvozuje podle podílu, který nějakým způsobem ovlivnil výtěž bloku.
Dalšími virtuálními měnami, se kterými se můžete setkat, jsou monero, ethereum, litecoin a další. Bitcoin byl první kryptoměnou vůbec, takže ostatní jsou spíš její klony. Odlišnosti spočívají v jejich počtu, slabší anonymitě, rychlosti potvrzení a podobně.
bitcoin certifikát

Tuto měnu po odmlčení jeho samotného tvůrce spravují uživatelé celého světa. Dokonce je i obsahem konferencí, které se konají v New Yorku, Londýně a dokonce i v Praze. O celou infrastrukturu této kryptoměny se stará Bitcoin Foundation.
Kromě těžení si tuto virtuální měnu můžete i koupit a to ve virtuální směnárně coinbase. Je bezpečná, jednoduchá a pouze v angličtině. Stačí se dle návodu zaregistrovat a máte bezpečnou virtuální peněženku. Díky coinbase můžete kryptoměny nakupovat za eura nebo dolary.