Vzít si či nevzít půjčku?

Vzít si či nevzít půjčku?

To je otázka, které denně čelí celá řada lidí. A mnohé nalezení odpovědi může trápit nejen mnoho dní, ale i mnoho let, protože pokud se necháte snadno ovlivnit svým okolím, které vám tvrdí, že každá půjčka je cestou do pekla, pak se možnosti úvěru zřejmě vyhýbáte jako čert kříži. Ale není to škoda? Vždyť půjčky byly vynalezeny proto, aby lidem pomáhaly. Jedná se o užitečný prostředek, jak si pomoci k tomu, co chcete, i když na to zrovna nemáme dost peněz. Kupovat můžeme již nyní a platit můžeme až později, to je celé. A pokud se tuto možnost naučíte chytře používat, nebudete zbytečně riskovat a dobře si spočítáte, co si můžete dovolit, a co už raději ne, tak se rozhodně nemáte čeho bát!

smlouva

Půjček, které se vám nabízí, je celá řada. Tradiční jsou účelové půjčky, kdy je možnost získání úvěru podmíněna dodržením konkrétního smluveného využití půjčky a dalších podmínek. Typické jsou úvěry na bydlení anebo na jeho rekonstrukci. V takovém případě se vám však většinou půjčené peníze ani nedostanou do ruky a máte tak malou šanci ovlivnit, co se s nimi stane a určit, jak konkrétně s nimi naložíte. A něco takového nemusí všem vyhovovat.
Naštěstí je zde i druhá možnost, která se líbí každému, kdo si chce o využití půjčených peněz rozhodnout sám a nemíní se nikomu svěřovat s tím, na co finance využije.

úspory

V tom případě mluvíme o bezúčelové půjčce a typickým představitelem tohoto druhu úvěru je americká hypotéka čili hypotéka na cokoli. Bohužel je zatížena vyšší úrokovou mírou, což je daň za vaši neomezenou svobodu a volnost při nakládání s penězi. Druhá podmínka jejího získání je, že se za tento typ úvěru musíte zaručit svou nemovitostí. Může to být garáž, rodinný dům, družstevní byt anebo třeba areál, kde sídlí vaše firma. Všechno je možné a váš výběr by měl korespondovat s tím, kolik peněz chcete prostřednictvím půjčky získat. Dražší nemovitost znamená větší obnos v kapse.