Na zimu se stěhujeme do zimní zahrady

Na zimu se stěhujeme do zimní zahrady

Hlavně se to bude týkat těch, kteří mají svůj rodinný domeček a ten jim svojí plochou a také postavením umožní tuto zahradu založit. Ona v podstatě může mít daleko větší využití, než se jen zdá. Pravdou je, že pořízení takového zákoutí není vůbec levnou záležitostí, ale na druhou stranu nám poskytne skutečně prostory k dokonalému relaxačnímu odpočinku, což podpoří náš zdravý způsob životního stylu.
zasněžený keř
Vybudování vyžaduje pečlivé přípravy, a pokud nechceme udělat mnoho chyb, tak je lepší si přizvat na pomoc odborníky. Je to investice, která se skutečně vyplatí, vždyť přece chceme vybudovat příjemný obytný prostor a ne nějakou skleněnou příšerku bez designu. Do něčeho takového bychom se moc stěhovat nechtěli.
zimní zahrada z verandy

Prostor má svoje kouzlo

V první řadě bychom si měli ujasnit, když vyhradíme volný prostor na vybudování zimní zahrady, za jakým účelem ho budeme používat. Zdali pouze a jen v létě, když zrovna nebude příznivé počasí nebo po celý rok, kdy zima přikryje venkovní zahradu sněhem a mrazem. Dále jestli toto zákoutí bude sloužit pouze pro naše útočiště nebo to bude zároveň prostor pro přijímání návštěv. Ale můžeme si zde vytvořit i prostor za jiným účelem. Tropické rostlinky, bazén nebo vířivka a místo pro relaxační zónu s hudbou a lehátky. Ať se prakticky rozhodneme pro cokoliv, rozhodně to bude mít vliv na vytápění, větrání, stínění a rozmístění nábytku.
osvětlená zimní zahrada

Musíme více myslet, než konat

Dalším bodem je také rozhodující její poloha. Většinou navazuje na obývací pokoj, ale není to prioritou. Důležitá bude samozřejmě i světová strana, ač se to nezdá, pak je rozdílná volba na větrání, sluníčko nebo i stínění. Nesmíme zapomínat, že i když jsme na vlastním pozemku, tak bude nutné jednání na stavebním úřadu. Musíme mít totiž ještě před započetím stavby územní souhlas a ohlášení. K tomu všemu bude nutný podrobný projekt a také volba vhodného materiálu. Aby naše oáza klidu byla dokonalá, tak se nesmí rozhodně nic podcenit.