Čistá voda i bazén

Čistá voda i bazén

Asi je vám vcelku jasné, že proto, abyste se mohli bezpečně koupat ve svém zahradním bazénu, musíte používat speciální prostředky, díky kterým dokážete udržet vodu prostou bakterií a řas. Ty mají podobu chemických látek, většinou ve formě tablet. Jedná se o hlavně o různé variace chlóru, kyslíku, případně ještě soli. Dobře ošetřená voda je základ proto, abyste neměli po plavání problémy se žaludkem nebo jste nechytili ekzém či jinou kožní chorobu. Ovšem chemické prostředky nejsou jedinou možností, jak udržet bazénovou vodu čistou. Jsou zde i vysavače, které také mohou výrazným způsobem zlepšit kvalitu vody.
kluci v bazénu
Chcete-li opravdu čistý bazén, bez kvalitního vysavače se určitě neobejdete. Nejedná se o jakousi vodní alternativu klasiky, kterou doma používáte pro čištění koberců, ale přístroj, který má s běžným vysavače stejné jen jméno, případně pár základních rysů. Používá se k čištění podlahy a stěn, což je velice důležité. Usazeniny ve spárách totiž mohou fungovat jako chovná půda pro bakterie. Po jejich odstranění pak nebudete muset používat tolik chemie jako doposud. Což je nejen ekonomické, ale také i zdravější. I když je většinou bazénová chemie vcelku neškodná, ve vyšší koncentraci může také potrápit.
palác s bazénem

Rozdělení
Základní rozdělení bazénových vysavačů je vcelku prosté. Dělí se na manuální, poloautomatické a automatické typy. Manuální modely jsou asi nejrozšířenější, a to z důvodu jejich nízké ceny. Abyste je však mohli používat, musíte mít pískový filtr. Poloautomatické a automatické druhy jsou již o něco draží. V případě automatických o dost. Když si ale připlatíte nebudete se muset o čištění prakticky vůbec starat. Automatické bazénové vysavače totiž pracují prakticky samostatně. To oceníte hlavně v případě, že disponujete velkým bazénem, jehož stěny a dno by bylo manuálním typem velice složité čistit.