Jak uhlídat firemní majetek

Jak uhlídat firemní majetek

Je vcelku běžné, že se na pracovišti tu a tam něco ztratí. Nebo spíše než ztratí „ztratí“. Někdo ze zaměstnanců prostě občas něco „nějakým nedopatřením“ strčí do vlastní kapsy, a i když se mu to podaří doma nalézt, „z neznámého důvodu“ už to další pracovní den zpátky do podniku nepřinese. Spíše „ho toto zjištění rozhodí natolik, že si zmaten“ strčí do kapsy něco dalšího. A to tak dlouho, dokud ho někdo neklepne přes prsty.

navigace

Což se odehrává – jak jsem zmínil – leckde. Klidně všude, kde to jde. A dost možná nejvíce v podnicích, které mají co do činění s dopravou. Protože v takové firmě mívají početný vozový park, auta jezdí všude možně, kam je to zrovna třeba, a to je pro přilepšování si na úkor zaměstnavatele přímo ideální stav věcí. Protože šéf je vesměs jen jeden, nadřízených minimum a je tak nasnadě, že nelze všechny ty sem a tam jezdící zaměstnance uhlídat.
Pokud si tedy takový šéf nepořídí gps sledování vozidel. Protože pokud ano, situace se rázem významně mění.

Tento typ kontroly vozidel na dálku, tedy RMC systém, dokáže pohodlně to, co není v lidských silách. Umožňuje komplexní kontrolu nad vozovým parkem, a to nepřetržitě a za všech okolností. Ví za každé situace:

  1. kde se to které vozidlo zrovna nachází
  2. kde se pohybovalo ve zvoleném období
  3. kde a kolik se do něj tankovalo pohonných hmot
  4. nakolik efektivně zaměstnanci pracují či pracovali
  5. kdo si firemní vozidlo „vypůjčil“ na nějaký melouch
  6. a podobně

Podnikateli tento systém umožňuje lépe chránit svá vozidla a jejich části před krádeží nebo možnými problémy s technickým stavem a způsobem jízdy, rozpoznává odtažení vozidla, zjednodušuje i byrokratické záležitosti typu výpočet cestovních náhrad, hlídání pravidelného servisu a upozornění na technickou kontrolu.

sledování

Prostě je takový šéf u všeho, co se kde děje, aniž by u toho musel nezbytně být fyzicky. Může se klidně pohodlně usadit u počítače a sledovat, co mu kdo kde zneužívá či krade.
A zaměstnancům pak nezbývá, než se polepšit. Protože nemá smysl krást, když to někdo hned vyslepičí šéfovi. A to systém, který se nenechá podmáznout nějakou tou malou domů.