K čemu potřebujeme u bazénu teleskopickou tyč

K čemu potřebujeme u bazénu teleskopickou tyč

Ke každému bazénu existuje celá řada příslušenství, mezi nimi i důležité doplňky, jako je například teleskopická tyč https://www.chlorito.cz/teleskopicke-tyce s různými nástavci.

Na teleskopickou tyč se nejčastěji nasazují hlubinné, dnové či hladinové síťky pro sbírání hrubých nečistot, různé čisticí kartáče a ruční bazénové vysavače. Rádi bychom vám naznačili, jak velký význam mají všechny ty ruční mechanismy, které sice vyžadují náš čas a fyzické úsilí, ovšem kromě odvedené práce a vyčištění nádrže na koupání, nám přináší řadu jiných pozitiv. Mnohdy nenápadných, o kterých se mnoho lidí nezmiňuje, neboť jim mohou připadat malicherné či samozřejmé.

pes s míčem ve vodě

Sedavá zaměstnání a usnadnění práce stroji – představte si situaci, že byste museli ráno vstát v půl páté, naštípat dřevo do krbu, poté cepem vymlátit obilí z klasů a odvézt jej na dřevěném trakaři k mlynáři, a po obědě, kdy konzumujete hrachovou kaši s kouskem celozrnného chleba, byste museli zrýt rýčem záhony o ploše, řekněme dvou stovek čtverečních metrů. Před ulehnutím ještě napumpovat vodu ze studny z ruční pumpy, ohřát ji na kamnech a teprve pak provést očistu těla.

plavec v bazénu

V podobném duchu se odvíjel život našich předků a ti bývali fyzicky zdatní, svalnatí a také zdraví. Dokázali se radovat ze života možná lépe, než my. Zamyslete se nad tím a dopřejte si ve svém volném čase více přirozeného pohybu, choďte častěji pěšky, jezděte na kole a zaměstnávejte také více svalstva hrabáním listí nebo třeba vysáváním nečistot ze dna bazénu nástavcem na teleskopickou tyč.

Ruční vysavač nečistot z bazénu zastane stejnou práci jako automat a přispějete tím ke své lepší fyzičce, bude se vám lépe a zdravě hubnout, zlepší se vám nálada, posílíte imunitní systém, krevní oběh a nervovou soustavu. A pokud k tomu přidáte zdravější stravovací režim, váš život to může posunout pěkný kus kupředu.