Nedbalost může vyústit i v trestní oznámení

Nedbalost může vyústit i v trestní oznámení

Často se setkáváme s tím, že majitelé se o své nemovitosti, které pronajímají, moc nestarají. Je to tím, že to mají pouze jako zlatý důl, který jim bude zaopatřovat stáří? Je to tím, že se prostě o nic nechtějí starat? Možná to může být i tím, že jsou prostě od přírody lenivci a ručičky jim jdou pěkně od práce směrem dozadu. Často se ale setkáte s tímto fenoménem naprostého nezájmu o cokoliv jiného než peníze. Hlavně ve městech, kde se za nájem platí pěkné peníze, je tento „trend“ nejvíce viditelný. Jenomže ono pronajímat nějaký pokoj není tak úplně jen tak tak jednoduchá záležitost. To řada lidí nechce ani slyšet.
dům do výbuchu

Nebezpečí plynu a staré elektroinstalace

Není nic horšího než majitel bez zájmu, který má ve vlastnictví byt, o který se nestará a ke všemu je to starý byt. Starý byt znamená spoustu problémů, hlavně, když tam za celou dobu bydlelo hned několik různých skupin, které se na něm každé tak trochu podepsaly. Některé dobře, některé ne zas tak dobře. Každopádně staré karmy, plynovody a elektrické vedení není nic, co by měli majitelé brát na lehkou váhu. Pokud vám nic neříká trestný čin obecného ohrožení z nedbalosti, tak bychom doporučili všem majitelům nalistovat si jej v zákoně. Také rádi zmíníme povinnost dělat pravidelné revize co rok, pokud jde o nová zařízení a u starých to dokonce může být i co půl roku! Majitel, který zanedbá svou zákonnou povinnost, může čelit pěkně tvrdým sankcím. A u soudu nepomůže, že tolik lidí tam bydlelo a nic se nikdy nestalo.
plameny plynového hořáku

Nepodceňujte to

Vlastnit byt znamená vynakládat prachy. Tak to je a bude. Nikdo to nezmění. Pokud si myslíte, že si koupíte byt a bude váš levný zdroj financí, tak jste na omylu, protože minimálně polovinu ročního zisku vložíte zase zpátky do nemovitosti. To znamená, z každé tisícovky pěkně dáte pětistovku do pokladničky, která bude sloužit na pokrytí nákladů a údržby.