Nejlepší kosmetika je ta ekologická

Nejlepší kosmetika je ta ekologická

A pokud člověku nebylo tolik přáno nebo o své skutečné kráse jenom pochybuje, nebo krásný je, ale chce svou dokonalost ještě více podtrhnout, sahá nejednou po všemožné kosmetice.
Toto počínání je zpravidla doménou žen, ovšem nic si nenamlouvejme – i chlapi se chtějí líbit a i oni tu a tam něco z kosmetiky použijí, pouze s tím rozdílem, že rtěnka či oční stíny to vesměs nebývají. A bývají-li, pak dotyční chlapi nejspíše nejsou ani tak chlapy, jak spíše na chlapy.
okvětní lístky
Kosmetiky je všude kolem nás spousta. Jenom tak namátkou si zmiňme to nejběžnější:
1) Krémy
2) Oleje
3) Mýdla
4) Šampony
5) Barvy na vlasy
6) Líčidla
7) Parfémy
8) Opalovací prostředky
9) Prací přípravky
10) Úklidová chemie
sada laků

To vše u nás máme. K tomu, abychom byli my a naše okolí krásnější, abychom zvýraznili to nejkrásnější a naopak potlačili to, co se na nás osudu zase až tak moc nevydařilo.
Ovšem přiznejme si, že se občas něco zvrtne a po použití něčeho z uvedeného výčtu nejen nejsme hezčí, ale právě naopak. Tu máme nějakou vyrážku, tu zarudnutí kůže, někdy se nám nadělají puchýře a někdy můžeme dostat i šok zvaný anafylaktický, což už vážně není nic pěkného. Někdy nás tak po podobných zkrášlovacích procedurách čeká mazání se nějakými mastičkami volně prodejnými v lékárně, jež nemají s kosmetikou vlastně nic společného, někdy dojde na návštěvu lékaře a nejednou to skončí třeba i v nemocnici na jednotce intenzivní péče.
Proč tomu tak je? Vesměs proto, že je kosmetika často plná chemie, již náš imunitní systém nejednou nezvládne, a té chemie je víc a víc. A rázem tu máme alergii. A také důvod, .
štětce na šminky
Ekologická kosmetika a drogérie mají tu výhodu, že nám je poskytuje sama matička příroda, ta, z jejíhož lůna jsme vzešli, a tudíž nám tato nemívá v úmyslu škodit, na rozdíl od chemie, konzervačních látek, barviv a emulgátorů, kterým jsme zcela lhostejní.
Přírodní kosmetika je prostě zdravější a vhodnější, a ta bio, ta je úplně ta nej. A díky ní můžeme být dokonalí i my sami. Nebo můžeme být alespoň dokonalejší než ti, kdo vsadili na chemii. Ti možná se zarudnutou kůží, pupínky, vřídky a občas i kapačkou zapíchnutou do předloktí.