Krásná pleť v každém věku

Krásná pleť v každém věku

Některé ženy se radují z krásné pleti ve dvaceti, jiné se tou dobou ještě trápí s pupínky. V této době se kožní buňky ještě rychle regenerují, takže by nemělo být tak těžké při správné péči mít pleť zdravou a rozzářenou. Kolem třicítky byste měla začít myslet na zadní vrátka a předcházet budoucím možným problémům například používáním kvalitního očního krému. Dále by u vás měl své místo najít peeling a hydratační krém. Výměna buněk se začíná zpomalovat. Okolo čtyřicítky je pleť již viditelně vysušenější a volnější, mohou se začít objevovat vrásky. Je na čase začít používat sérum proti vráskám.
mladá blondýna

· Pleť v dospívání

V této době probíhají v mladých tělech velké hormonální změny, které mají vliv i na kvalitu pleti. Dospívající tak musí svádět boje s akné a pupínky. Pokud Vás také trápí, nepoužívejte hutný make-up, nýbrž lehký podklad a maskujte korektorem v barvě vaší pleti. Poraďte se s kosmetičkou či dermatologem, jak o problematickou pleť pečovat.

· Pleť ve dvaceti

Nejlepší období pleti u většiny žen. Pokožka je přirozeně svěží a elastická. Ještě se na ní neprojevuje stárnutí a problémy s pupínky se alespoň zmenšily nebo zcela pominuly. Je důležité pleť večer odličovat. Používejte lehký podkladový krém, případně korektor.

· Pleť ve třiceti

Proces obnovy buněk se začíná pomalu zpomalovat. Mohou se začít objevovat vrásky a problémy se sušší pletí. Kupte si hydratační krém s ochranným faktorem. Pijte hodně vody a upravte své stravovací návyky. Používejte peeling, dopřejte si obličejovou masáž. Jednou denně použijte oční krém. Váš make-up by měl být sofistikovaný a zároveň sexy.

· Pleť ve čtyřiceti

Pokud se o pleť staráte pečlivě, odmění se Vám stále pěkným vzhledem. Používejte kvalitní hydratační krémy určené pro váš věk a můžete sáhnout i po séru proti vráskám. Pijte dostatek vody a hlídejte si příjem antioxidantů ve stravě. Správně nanášejte make-up a volte umírněné líčení, dbejte na pěkně upravené obočí.
vrásčitá babička

· Pleť v padesáti a poté

Pokud vaše pleť působí mdle, používejte hydratační krém s krémové odličovače. Používejte krémy určené pro vyšší věk. Podkladová báze vyhladí vaší pleť, skvěle funguje hydratační podklad. Pokud máte popraskané žilky, použijte zeleně tónovaný korektor. Věnujte péčí řídnoucím řasám a obočí. Tvářenka dodá mladistvý vzhled, na oči volte teplé syté tóny.