Jak ušetřit na dovolené? Jeďte mimo sezónu

Jak ušetřit na dovolené? Jeďte mimo sezónu

Dovolená pro celou rodinu je více než nákladná záležitost. Pokud jste si nestihli doposud peníze našetřit a přemýšlíte, jak dny dovolené, které vám zbývají, využít, máme pro vás tip. Šetřete ještě chvíli a vyrazte na dovolenou po sezóně, kdy jsou ceny výrazně levnější. I tak si můžete užít dny plné odpočinku a koupání.

žena u kraje bazénu

Zatímco ostatní kolegové už budou mít dávno po dovolené, na vás budou dny plné slunce a pohody teprve čekat. To je další výhoda cestování mimo klasické a oblíbené měsíce, tedy červen, červenec a srpen. Pryč budou davy lidí všude, kam se vydáte, a také mnohdy přemrštěné ceny. Na takové dovolené se dají ušetřit třeba i tisíce. Tento typ dovolené je vhodný i pro ty, na které vysněný zájezd přes letní sezónu jednoduše nezbyl. I to se může stát, pokud jednáte pomalu a nerezervovali jste si jej včas.

A kam se nejlépe vydat, abyste se zahřáli a zároveň se nenudili? Možností je skutečně spousta. Teplo na vás v září nebo třeba v květnu bude čekat na jihu Evropy, takže se můžete vydat poznávat třeba italské, řecké nebo španělské památky. V ještě chladnějších měsících se pak můžete vyrazit ohřát na sever Afriky nebo do Asie. Stále se zde budete moci koupat, i když v o něco chladnějším moři. To ale může být pro některé naopak plus. Stejně tak si mnozí užijí i příjemnější počasí právě na prohlídku památek, jejichž návštěva je například v Egyptě v parném létě téměř nepředstavitelná.

mušličky na písku

Levnější dovolená mimo sezónu je rozhodně lepší volbou, než se kvůli ní nepříjemně zadlužit. I to je totiž jeden z fenoménů dnešní doby. Dobrý pocit z odpočinku totiž rychle může vystřídat stres z toho, že nebudete mít na splacení požitků, které jste si v uplynulých dnech dopřávali. A možná, že si ani samotnou dovolenou tolik neužijete, protože budete neustále myslet na to, jak na ni vlastně seženete peníze.