Běh se psem

Běh se psem

Běhání je často naším předsevzetím a také se jedná o sport, který je oblíbený především pro ty, kteří nemají čas na pravidelné návštěvy posilovny. Běh je totiž méně náročný na čas, prostě vyběhnete a půl hodinky vám bude na začátek stačit. Pokud chcete vašemu mazlíčkovi dopřát radost z pohybu, pak se nebojte jej vzít s sebou. Avšak mělo by tomuto sportu předcházet vyšetření u veterináře, který by měl především zkontrolovat kyčle a celkový zdravotní stav psa.
pes na závodech
Běh je vhodný pouze pro naprosto zdravé psy a tím pádem se musí vyloučit veškeré vady či nemoci.
Pokud je pes zdravý a chcete tedy začít běhat se psem, pak si nejprve uvědomte, v jaké je kondici a dle toho zvolte zátěž. Můžete klidně začít rychlejšími vycházkami a postupně zvyšovat zátěž. Postupně můžete přecházet do pomalého běhu a postupně nadále zvyšovat vaši fyzičku. Běh by měl být radost, volte jej tedy i dle nálady vašeho psa, který nemusí mít vždycky náladu na běhání.
V létě si dávejte pozor na venkovní teploty, běhejte, když je chladněji a když jsou teploty nejnižší. Na paměti mějte povrch, ideální jsou přírodní povrchy, les, terén ale vyhněte se asfaltu, který může být rozpálený. Psa nekrmte před během (aspoň hodinu) a dejte si pozor na to, aby měl dostatek vody. Vysoká fyzická námaha klade vysoké nároky i na kvalitu krmiva, které psovi dáváte.
běhání s pejskem
Canicross je sice poměrně mladý sport avšak je velice oblíbený, stejně jako v jiných sportech, i v tomto se pořádají závody. Během tohoto sportu by měl mít pes na sobě speciální postroj, který je přidělaný na odpruženém vodítku a na běžci, ten je psem v podstatě tažen a má tak vyšší rychlost. Hlavně psa netáhněte k velkým výkonům, ale dbejte na to, aby měl z pohybu požitek. Pokud běháte v létě, dopřejte psovi i vykoupání v potoce či v rybníku, avšak ať do něj nevběhne moc rozehřátý.