Skákáním neposilujete jen tělo, ale také hubnete

Skákáním neposilujete jen tělo, ale také hubnete

Dostat se do správné kondice nemusí trvat dlouhá léta. Se správným náčiním je možné se k tomuto cíli dopracovat v řádech několika málo měsíců.

Skákáním neposilujete jen tělo, ale také hubnete

Je smutnou pravdou, že obezita a obecně velká nadváha, se v našich zeměpisných šířkách docela zabydlela. Zatímco ještě před dvaceti lety u nás byl člověk s morbidní obezitou skutečným unikátem, dnes takové často potkáváme běžně na ulici. Je těžké říci, co přesně bylo spouštěčem, ale tloustnutí je způsobeno nezdravým stylem života. Tloušťka sama o sobě není definovaná jako nemoc, ale je dokázáno, že jejím prostřednictvím k chorobným stavům dochází. Jednoduše řečeno, čím větší nadváhu člověk má, tím vyšší šanci má na zisk nějaké ošklivé chronické choroby. A to jak fyzického, tak i duševního charakteru.

Trampolína se sítí

Mnoho takto postiženým jedincům se díky sníženému sebevědomí a častým depresím zdá, že z tohoto stavu není úniku, ale to se pletou. Dá se zhubnout vždy, jen to chce více sebeodříkání. Hlavní je upravit jídelníček tak, aby se člověk na dietě necítil špatně, ale zároveň ubíral alespoň pomalu na váze. Rovněž je vhodné zařadit i nějaké ty pohybové aktivity. U morbidně obézních jedinců to mohou být jednoduché cviky, ale lidé, kteří trpí třeba „jen“ větší nadváhou, mohou provozovat i daleko náročnější aktivity. Moderní je třeba cvičení na trampolíně.

Trampolína

Pravidelnost je základ

Ne každý má s tímto cvičebním nástrojem zkušenosti. Je faktem, že v českých tělocvičnách se moc nepoužívá, což je trochu škoda. Ale o to více jich dnes můžeme vidět na soukromých zahradách, případně si lidé kupují interiérové verze k sobě do ložnice nebo do obývacího pokoje. Jedná se o na údržbu nenáročný nástroj, se kterým se hubne jedna radost. A to doslova, jelikož skákání je docela zábavné. Chce to jen provozovat tento druh činnost pravidelně, a sice třikrát týdně minimálně.

Pro správné cvičení je vhodné mí kvalitní druh trampolíny, která má nejen dostatečnou nosnost, ale zároveň disponuje i nezbytnými ochrannými prvky mezi které se řadí kupříkladu ochranná síť na trampolínu nebo chrániče na pružiny.