Účinky mátového čaje

Účinky mátového čaje


Už dlouhé generace je známé, že pití mátového čaje pro vás má spoustu zdravotních výhod. Nejenom pro vaše zažívání. Má vliv na spoustu zdravotních aspektů vašeho života. Pojďme se podívat blíže na to, jaké zdravotní benefity vám může přinést popíjení mátového čaje. Nejprve si řekněme něco o mátě. Tato bylinka je velmi aromatická. Má svou typickou svěží vůni. Obsahuje kafr, odkud pramení právě tato typická, mentolová vůně a také chuť. Máta se používá nejenom v přírodní medicíně, ale také se hojně využívá v kulinářství. Z máty se tvoří nejrůznější dezerty, omáčky a koření se s ní například maso, zelenina nebo polévky.

mátový čaj

Jestli máte zažívací potíže, máta vám s tímto může velmi pomoci. Dokáže totiž žaludeční potíže opravdu zmírnit. Díky esenciálním olejů, které jsou v listech máty obsažené. Tyto oleje obsahují mentol a menton, které zklidňují podrážděný žaludek a také podporují trávení. Pokud tedy máte pocit, že špatně trávíte jídlo, začněte popíjet pravidelně mentolový čaj, a uvidíte, že se vaše obtíže zlepší. K lepšímu efektu ještě mátu kombinujte s dalšími bylinkami, jako je zázvor nebo heřmánek.

Trpíte syndromem dráždivého tračníku? Pokud ano, jistě víte, že tato nemoc umí být zákeřná a mimořádně nepříjemná. Ale se zmírněním příznaků vám opět může pomoci mátový čaj, který mimo jiné i zmírňuje nadýmání a plynatost.

čaj

Imunitní systém bude také vděčný za dávku mátového čaje, kterou mu dáte. Máta obsahuje sloučeniny, které mají antibakteriální a antivirové účinky. Nejenom, že posiluje imunitní systém, ale také vám pomůže bojovat s vnitřními záněty.Jestli jste nachlazení, nebo trpíte infekcemi horních cest dýchacích, i s tím vám máta pomůže. Ať už pití mátového čaje, nebo vdechování mátové esence. Můžete si třeba doma zapálit svíčku s mátovým esenciálním olejem pro úlevu od ucpaného nosu.