Fotovoltaika na nemovitost

Fotovoltaika na nemovitost


Pro úsporu elektrické energie v naší nemovitosti se rozhodně hodí fotovoltaické panely, kdy energii můžeme ukládat do baterií a tím využít energii naplno.

Fotovoltaika na nemovitost

Čistá energie

Elektřinu v domácnosti potřebuje každý z nás, protože nám na ni funguje opravdu spousta věcí v domácnosti. Většina nemovitostí je napojena na elektrickou síť z elektrárny, ovšem takto zaplatíme každý měsíc dost peněz. Z tohoto důvodu jsou tu alternativní metody, jak si vyrobit pro svou nemovitost dostatek elektřiny. Tím nejrozšířenějším je fotovoltaika, což zaručeně poznáme, protože na nemovitosti se nachází panely.

solární pole

Energii panely berou ze sluníčka, které tu bude ještě hodně dlouhou, takže záleží jenom na průměru množství slunečních paprsků, aby se nám počáteční investice vyplatila a potom jsme už jen využívali elektřiny z vlastního zdroje. Celý systém je tichý, takže Vás rozhodně nebude rušit. Jak je to s údržbou? Tu stačí provádět od profesionálů jednou za rok či dva. K systému se dá ještě připojit tepelné čerpadlo a klimatizace, takže energii ze sluníčka dále využijeme k udržení ideální teploty v interiéru.

Solární baterie

Tento systém si vyžaduje skutečně zařízení od profesionálů, aby vše správně fungovalo, protože na zapojení a vymyšlení všeho rozhodně záleží. Musíme také promyslet, co budeme dělat s energií, které je přebytek, když zrovna praží naplno slunce. Někteří dodavatelé umožňují prodej přebytku zpátky do sítě, ovšem za nízké ceny, takže to není nic moc. Proto je nejlepší využít co nejvíce ke svým účelům, což se finančně rozhodně potvrzuje.

postupné nabíjení

Proto můžete ještě pořídit nejlepší baterie pro fotovoltaiku Elektrocentraly.cz, která se při přebytku energie hezky nabíjí. Potom tuto energii můžeme kdykoliv používat, když venku nesvítí slunce a kolektory nefungují. Takové baterie něco stojí a je to další investiční částka, ovšem řadě lidem se opravdu vyplatí, a proto nad baterií popřemýšlejte. Můžete ji hned zařadit do počátečního projektu, abyste ji následně nemuseli dokupovat a nechat si ji zase odborně zapojovat, což už záleží samozřejmě na Vás.