Zahrada a dům patří k sobě.

Zahrada a dům patří k sobě.

Konečně jste si splnili svůj sen? A jaký máme konkrétně na mysli? Přece váš vysněný dům s krásnou zahradou, kterou závidí každý soused a sousedka. Už si představujete jak budete sedět na své vysněné zahradě? Nebo jak budete snad okopávat? Pro někoho to je vzdálená budoucnost, ale pro druhého to je už nyní realita. Každý jsme měli někdy svůj sen o rodině, bydlení, kariéře, jenomže komu se to také povede splnit. Ty šťastlivci jsou, ale mezi námi. V dnešní době máme spoustu možností jak si koupit zeleninu, jenomže se čím dále setkáváme jako rodiče s potravinovými alergiemi.

rajče

Ano je to z jídla a z toho co dýcháme. Proč není na polích pšenice, ječmen a mnoho dalšího co je pro nás tak přirozené? Řepka je sice daleko lepší pro obchod, ale pro takového alergika je to naprostá hrůza. Pro řidiče aut, kteří navíc mají rádi své auto natolik, že ho snad každý druhý den umývají nebo s ním jezdí do automyčky je to další náklad navíc. Kdo tomu, ale zabrání všem těm postřikům a bude tak lidstvo zdravé? Naši předci nepotřebovali žádnou chemii na to, aby dokázali vypěstovat zeleninu, ani ovocné stromy nestříkali. Proč jdeme tedy proti přírodně a znečišťujeme ji a také na to doplácíme my? Hodně lidí se tedy ubírá zdravým směrem což je to, že si pěstují pokud možno vše doma.

květ

Ano i domácí chléb už si plno sousedů z vašeho okolí peče doma, protože je to přijde o dost levněji a hlavně jim vydrží o několik dní déle. Moderní doba si žádá, ale také razantní řešení, protože přeci nechceme, aby jednoho dne naše děti měli čističe vzduchu všude okolo sebe, a museli jít jen BIO potraviny, které budou stát jednou o mnoho více než nyní a alergii bude mít každý. Přemýšlejme na tím co do svého těla dáváme, pohybu totiž také nemáme tolik, protože chytré telefony a aplikace nás doslova pohltily. Nechodíme tak často ven, ale raději si píšeme se svými kamarády zprávy po internetu. Zastavme se a zkusme chvíli přemýšlet nad tím kým jsme a co vlastně jednou pro sebe a pro svoje děti chceme.