Vybavení na tenis

Vybavení na tenis

Vybavení je potřebné

Dělat nějaký sport je rozhodně pro naše tělo příznivé, protože nám pomůže udržet si kondici a dobrý zdravotní stav. Různých sportů je na výběr spousta, takže je jen na Vás, jaký zvolíte. Zaujmout Vás může tenis, protože se jedná o atraktivní sport, který má rozhodně mnoho fanoušků, přičemž začít se s ním dá už v nízkém věku. K vykonávání tohoto sportu potřebujeme potřebné vybavení, přičemž základem je samozřejmě raketa. Záleží na tom, na jaké úrovni jsme, přičemž je lepší začít s lehčí a větší.

tenisové utkání

Samozřejmě profesionálové si musejí dát s výběrem mnohem více záležet. Dále si musíme vybrat vhodné oblečení. Typicky se volí bílá barva s pohodlnými kraťasi, do kterých není problém si dát míčky. Boty se volí dle povrchu, přičemž kromě hodnocení musíte hlavně vyzkoušet, jak Vám sedí, abyste se v nich cítili dobře. Samozřejmě prodává se spousta dalšího vybavení, které sport zpříjemní, kdy se jedná třeba o potítka.

Omotávka rakety

Raketa je při hraní tenisu náš hlavní parťák, a proto s ní musíme umět dobře zacházet. Velmi důležité je její držení, přičemž kromě správného úchopu na něj má také vliv tenisová omotávka. Správné držení rozhodně není jednoduché, protože není rozhodně jenom o síle. Omotávka, která je na raketě z výroby nám nemusí vyhovovat, a proto ji můžeme vyměnit za novou. Jestliže ji máme nějakou dobu, tak vlivem potu se nám začne opotřebovávat.

úchop rakety

Na výběr jsou různé materiály, které mají jisté vlastnosti a životnost, takže záleží na vašich požadavcích. Je to produkt za pár korun, ale opravdu nám může při tenisu dost pomoci, takže jej nepodceňujte. S délkou pásky by problém být neměl, protože výrobci ji dělají dostatečně dlouhou, aby vyhovovala na všemožné rakety. Přebytek snadno odstřihneme a máme hotovo. Prodejce má různé produkty, přičemž většinu má skladem, takže si je můžeme snadno nechat poslat rovnou domů.