Správné hodnoty a venkovní koupání

Správné hodnoty a venkovní koupání

Kdo by si rád nenatáhl nohy někde u vody, v klidném prostředí rozkvetlých květin, občasného šplouchnutí kamene nebo nějaké rybky na hladině, vše krásně zalité sluncem s příjemným větříkem. Zní to jako ideální stav. Člověk se nemusí někam neustále honit, něco zařizovat. Prostě jenom ležíte a sníte, občas si zaplavete. Venkovní koupaliště zkrátka mají své kouzlo. Mluvíme, pro jistotu, o těch přírodních koupalištích, kde je i někdy bahnitý povrch – a žádná chlorovaná voda.
jóga na molu.jpg
Ideální je, pokud je přírodní rybník nebo jezero s pěkným odtokem, to potom voda nestojí a je krásně čistá po celou dobu. Problém nastává, pokud tomu tak není. Koupání je někde zakázáno a někde je to označeno „na vlastní nebezpečí“ – neboť sinice ve vodě, které vznikají tím za pomocí nejrůznějších biofaktorů, jsou totiž nevybíravé, co se týče napadeného člověka. Někdo má alergii a je po něm, někdo se klidně okoupe bez problému, je to individuální. Ale i pro jinak zdravého člověka je zakázáno koupat se v nádržích a jezerech s přílišným výskytem sinic. Přeci jen je to zátěž na organismus a ne všechno může jít tak, jako když jste se koupali „za mlada“.
čtení u jezera.jpg

Proč jsou vlastně přírodní koupaliště stále populární?

Protože ne všichni si rádi mačkají pomalu všechny končetiny do bazénu, kde přes sebe hází děti míčem a staříci si tam o vás otírají „bůh ví co“, kdykoliv, když projdou. Přeplněné bazény, načůráno do vody, spousta malých dětí, které křičí a řvou – pro někoho je tohle hotové peklo. Stísněný prostor, kde se nejde ani hnout a ještě k tomu tak plavat. Dokonce i plavecký bazén je plný dětí a postávajících dospělých, náctiletých kanců, kteří se pokoušejí ulovit nějakou svoji summer girl. Je tam toho hodně. Přesně proto popularita přírodních koupališť nikdy neklesne.
 dřevěné molo.jpg
A pokud vás tohle nepřesvědčilo, vždycky si můžete napustit váš vlastní bazén a koupat se tam sami. Nezapomeňte potom neustále kontrolovat Ph, abyste si náhodou něco neprovedli.