Řecké speciality

Řecké speciality

Hlavně v jednom nejmenovaném diskontním řetězci nacházíme několikrát do roka týden řeckých specialit. Nicméně i v jiných obchodech občas takovou nabídku najdeme. Co si o takové nabídce myslíte? V letáku se dočteme, že mají poměrně velký výběr různých produktů za velice příznivé ceny.

část santorini

Produkty a ceny

V nabídce je opravdu mnoho produktů. Jsou to například produkty: Retsina, sýr Halloumi, Gyros, koláče z listového těsta, zmrzlina na řecký způsob, jogurty a jogurtové nápoje na řecký způsob, řecký sýr, Tzatziki, sýr Feta, Musaka, řecké předkrmy, ančovičky, řecké omáčky, plněné feferonky, řecké masové kuličky, chobotnice, olivové oleje, olivy, bulgur, Krithakari (sušené semolinové těstoviny), chalvu, baklavu, fíky, pita chléb a mnohé další. Nabídka je opravdu velice rozmanitá a může si každý vybrat to, co bude chtít. Ceny se pohybují od gramáže a od konkrétní potraviny. Tedy mohou být klidně od 9 Kč až do 199 Kč. Každopádně jsou ceny velice příjemné na takové pokrmy.

domy na skalách

Kvalita

Kvalita je na dobré úrovni. Co jsem měl možnost ochutnat některé ze specialit, tak jsou velice dobré. Jistě, nemůžete srovnávat kvalitu, pokud opravdu jíte speciality přímo v Řecku. Nicméně kvalita dostupná tady v prodejnách není vůbec špatná. Využívejte specializované týdny hlavně ve známém diskontním řetězci. Na kvalitu se zde můžete rozhodně spolehnout.

lahodné dezerty

Co vyzkoušet?

Vyzkoušet můžete vše, co vám bude chutnat. Určitě ochutnejte plněné olivy. Udělejte si s pomocí surovin dobré řecké jídlo. Rozhodně si nenechte ujít Tzatziki. Nejdříve mi vůbec nechutnali, ale musíte si koupit ty pravé. Klasické, co mají v obchodě nejsou s tím správným řeckým jogurtem. Až jsem ochutnal ty pravé v nejmenovaném diskontu, poznal jsem, že jsou opravdu dobré.

Řecké speciality jsou rozhodně dobrou volbou. Můžete si udělat sami nebo s partnerem krásný večer ve stylu Řecka. Nachystejte si krásný stůl, zapalte si svíčky a romantika může začít. Speciality prodávané v obchodě stojí za to. Dobrou chuť.