Na Jadranu se vám bude zaručeně líbit

Na Jadranu se vám bude zaručeně líbit

Váháte nad tím, zda je dovolená na Jadranu tím pravým, co hledáte? Pokud toužíte po dokonalé relaxaci u moře pod modrou oblohou, pak je Chorvatsko to pravé a budete s ním spokojeni. Jeho velkou výhodou je také dobrá dostupnost. Ovšem na rozdíl od jiných států ležících na pobřeží Středozemního moře, se právě zde dobře domluvíte, je zde poměrně bezpečno a můžete očekávat také velice příznivé ceny.
A pokud jde konkrétně o dobrou cenu vaší dovolené, tak tu můžete významně snížit také třeba tím, že se vydáte na cestu ve své vlastní režii a nikoli v režii cestovní kanceláře.

střechy

Chorvatsko je země, kde v průběhu léta snadno seženete ubytování, ať už jste zvyklí na libovolný standard. Především o ubytování v soukromí zde není nouze, neboť místní se živým turistickým ruchem snaží vylepšit své příjmy, a tak vás bez problémů ubytují v pěkných pokojích snad v každém druhém domě.
Nicméně na svou vlastní pěst se můžete nejen ubytovat, ale také vydat na cesty.

Třeba s pravidelným linkovým autobusem http://www.jadranexpres.cz/, který vyráží každý pátek v podvečer z Prahy a stojí snad ve všech zajímavých pobřežních destinacích. Snadno se tak dostanete na místo, přesně tam, kam máte namířeno, a to tam i zpět. Jednosměrnou i zpáteční jízdenku lehce zakoupíte online přes internet na webových stránkách autobusového dopravce. Těšit se můžete na plně klimatizovaný moderní autobus s polohovatelnými sedadly, wi-fi připojením a toaletou a minibarem na palubě. A tím výhody autobusové dopravy samozřejmě zdaleka nekončí.

západ slunce

Nicméně důležité je vždy i to, jak se budete na místě stravovat. Jistě vás potěší, že zdejší středomořská kuchyně je mezi Čechy velice oblíbená a dobře stravitelná, takže se nemusíte obávat žádných žaludečních komplikací. Navíc, není problém zde sehnat i česká jídla anebo si sjednat ubytování, kde si budete moci sami navařit.