Retro

Retro

Staré a zaniklé zvyky, nábytek a věci co se vyráběli před mnoha a mnoha lety. Tohle vše a mnohem víc je retro. Inspiraci hledejte na starých fotografiích, ve svých vzpomínkách nebo na internetu. Můžete se vytapetovat pokoj tapetou s retro motivy a dostanete se tak pocitem několik desítek let nazpět. Můžete si koupit zrenovovaný nábytek nebo nábytek vyrobený starou tradiční technologií.

pokoj

Na trhu působí několik firem zabývající se renovací nebo výrobou nábytku starou tradiční technologií. Jednou z nich je rodinná firma z Kutné hory s názvem Svět pokladů. Věnují se kvalitní tradiční nesériové výrobě se zaměřením na kvalitu výrobku. Ke každému vyrobenému jedinečnému kusu nábytku mohou vystavit certifikát originality. https://www.zoznam.sk/katalog/Auto-moto-preprava-logistika/Kontrola-originality/

V portfoliu firmy naleznete lidový ručně malovaný nábytek. Například kuchyňský příborník malovaný na zeleno a k němu doladěná židle ve stejném stylu, nejrůznější skříňky, stoly nebo krásně zdobené truhly. Můžete mít také ručně malovanou kolébku nebo postel. Nádherné jsou také dámské toaletky se zrcadlem, které jsou snem mnoha žen.

Tradiční selský nábytek není tolik zdobený, hodí se především na chatu nebo chalupu. V nabídce naleznete nejen originály, ale také repasované kusy nábytku, které pochází přímo z Čech, Moravy nebo Slezka. Tyto kousky jsou z kvalitního masivního dřeva a budou sloužit a poskytovat atmosféru starých časů i dalším generacím. Vybírat můžete například tradiční selský kredenec a potravinovou skříňku, skříň chlebovku, selskou židli, lavici nebo šatní skříň. Po selsku můžete spát i stolovat.

lavice

V současné je nejvíce vyhledávaný styl bydlení Provence, jeho jednoduchost a elegance se kloubí s praktičností. Můžete si vytvořit například ložnici ve francouzském stylu. Rustikální nábytek ve Středomořském stylu nesmí v nabídce chybět. Je vyráběn z masivního bukového nebo smrkového dřeva s různými povrchovými úpravami, dle přání zákazníka. Rustikálním nábytkem si ve Světě pokladů zařídíte ložnici, jídelnu i obývací pokoj.