Kvalitní práce

Kvalitní práce

Je jasné, že když začíná jaro a je léto, tak začínají ruční výkopové práce. Znám opravdu mnoho lidí, kteří právě s výkopovými pracemi začínají na jaře. A je to úplně zcela logické. Protože už země a hlína není tak promrzla, a tak tvrdá. Opravdu jsem nikdy neviděla někoho, kdo by v zimě vrtal nějakou díru do země a hloubil třeba studnu. To opravdu ne. A my jsme právě taky letos v létě dělali studnu. A taky jsme právě hloubili velkou díru do země, protože jsme chtěli mít hlubokou studnu. Protože čím je prý studna hlubší, tak tím méně vysychá. A tohle se nám právě hodilo.

I děti rády pracují.

A opatřili jsme si samozřejmě různá povolení, abychom mohli mít doma studnu na zahradě, kterou si přejeme již delší dobu. A pak začali ruční výkopové práce. Samozřejmě, že jsem tohle nedělala já. Tohle dělal můj otec a taky bratr. A musím říct, že byly opravdu moc šikovní a taky rychlí. U nás v rodině máme opravdu moc šikovné lidi a na to jsem pyšná.

Chce to velkou sílu.

A už za čtyři dny měli opravdu všechno hotové. Oni zrovna na dva nechodili do práce, tak se opravdu věnovali ručním výkopovým pracím, byla naše studna co nejdříve hotová. Nyní se chtějí pustit taky do bazénu. Chtějí mít bazén, aby byl na půl zapuštěný do země. Takže taky musí sebrat všechny svoje síly a chuť do práce. Protože dělat ruční výkopové práce už na začátku podzimu už je docela složité. Hodně velmi často prší a myslím si, že se v dešti opravdu nikomu moc pracovat nechce. Ale záleží opravdu na nátuře člověka. A já bych ani po nikomu nepožadovala, aby v nějaké zimě nebo v silném dešti venku pracovali. To je pak člověk z toho unavený a nemá dobrou u náladu. Nejlépe se pracuje při příjemném počasí, kdy není ani moc horko, ani nemrzne, což je logické. Ruční výkopové práce jsou tedy vhodné na teplé období, kdy člověku nehrozí žádný úraz. Bezpečnost je na prvním místě.