Dovolená v Budapešti

Dovolená v Budapešti

Budapešť je hlavním městem Maďarska a je zároveň i hospodářské, dopravní a kulturní centrum země. Velkoměsto vzniklo v roce 1873 sloučením tří do té doby samostatných částí se rozkládá na obou březích Dunaje.
budapešť maďarsko
Památky a pamětihodnosti

Budapešť má celou řadu pamětihodností. Nejznámější památky jsou: Parlament (je největší a nejmajestátnější budou v zemi, výstavba trvala 22 let a dokončena byla roku 1896, venku stojí 88 soch a uvnitř je více než 44 kilogramů zpracovaného zlata), Bazilika Sv. Štěpána (je největší sakrální budovou ve městě, uvnitř najdete mimořádně velké varhany a je zde i nejpodivuhodnější lákadlo a to mumifikovaná ruka krále Štěpána), Andrássyho třída (jedná se o nejpůsobivější třídu ve městě a je 2,3 kilometru dlouhá),Náměstí hrdinů (na tomto náměstí vás určitě zaujme na první pohled sloup neboli památník Milénia, stavba celého náměstí trvala neuvěřitelných 30 let), Rybářská bašta, Královský palác (najdete zde muzeum, galerii a knihovnu), Gellértův vrh, Kostel Sv. Anny (patří k nejkrásnějším ukázkám místního baroka, uvnitř naleznete i hezkou barokní kazatelnu, která nese pozlacené detaily), Židovská čtvrť (je zde několik synagog a je zde i největší evropská synagoga, která celkem pojme 3 000 věřících). Navštívit můžete i mnohé další památky.
most v budapešťi
Ubytovat se můžete v hotelech, hostelech s různou cenou. Záleží pouze na vašem zvážení, kolik chcete investovat do ubytování. Můžete si vybrat i relaxační centra s fitness centrem a dalším vybavením. Večer si lze zajít do restaurace, nebo klubu a zpříjemnit si zbytek dne dobrý jídlem a pitím. Budapešť skýtá mnoho možností pro strávení volného času. Určitě se sem vydejte na delší dobu. Můžete věnovat den i tomu, že budete posedávat po lavičkách a v restauracích.
palác v Budapešti
Proč nepoznat i tak zajímavé město. Jestli se rozhodnete jet do tohoto města, tak neprohloupíte. Ať už vyrazíte na pár dní nebo na několik týdnů, užijete si příjemných chvil strávených s vašimi kamarády. Přeji všem šťastnou cestu.