Zahradní solární sprchy – levný zdroj teplé vody

Zahradní solární sprchy – levný zdroj teplé vody

Potřebujete umýt zahradní náčiní – s teplou vodou se pracuje lépe, nezebou vás ruce a snadno pak očistíte motyčky, hrábě, rýče, lopatky, kbelíky, zkrátka vše, s čím momentálně na zahradě pracujete. Máte pak z vaší činnosti lepší pocit. Otužování je sice přínosné, ale měli byste jej provádět pouze účelově (nedělat u toho nic jiného, tedy např. neumývat zahradní nářadí) – samostatně ve formě krátkého sprchování a prostřídat jej s teplou vodou, aby to mělo kýžený efekt.

muž pod sprcchou

Umývání rukou před jídlem – když máte přichystanou svačinu či oběd na zahradě a máte prostřeno na zahradním nábytku, není nutné běhat do koupelny kvůli umývání rukou, stačí si ruce opláchnout pod zahradní solární sprchou. Ta se hodí i tehdy, budete-li jíst rukama např. nakrájenou zeleninu, obložené chlebíčky nebo ovocný koláč, a to zvláště ve chvíli, kdy si ruce zamastíte nebo potřísníte ovocnou šťávou, takže solární sprcha dobře zastoupí i ubrousek.

sprchovací růžice

Osvěžení – při pobytu na zahradě, při sportu nebo při práci se hodí krátké osvěžení, k němuž jsou solární sprchy dokonale uzpůsobené. Někdy stačí jen půl minuty k osvěžení obličeje, zátylku a rukou, abyste nabrali ztracenou energii a získali opět elán k další činnosti. Některé výrobky tohoto typu mají k dispozici i ventil na oplachování nohou, osvěžení unavených chodidel je někdy velmi výraznou vzpruhou.

Před vstupem do bazénu – mít na zahradě bazén obnáší dodržovat i základní hygienické návyky. Před vstupem do vody bychom měli smýt přebytečný pot, který je mimo jiné zdrojem amoniaku (čpavku). Zvýšený obsah čpavku (a někdy i dalších nečistot, jako jsou zbytky opalovacího krému, kosmetiky a šamponů) snižuje účinnost prostředků bazénové chemie a trpí tím kvalita vody v nádrži. Sprchování před koupáním by se mělo stát pevným pravidlem, v němž nám může zahradní solární sprcha https://www.chlorito.cz/solarni-sprcha výrazně napomáhat.